آموزش تلگرام

آموزش ریست رمز تأیید دو مرحله‌ای تلگرام

آموزش ریست رمز تأیید دو مرحله‌ای تلگرام

آموزش ریست رمز تأیید دو مرحله‌ای تلگرام از مهم‌ترین مباحث در این زمینه به‌حساب می‌آید که برای کاربران از اهمیت و جایگاه ویژه‌ای برخوردار است. تلگرام به‌عنوان یکی از بهترین و محبوب‌ترین اپلیکیشن‌های فضای مجازی، دارای امنیت بسیار بالایی است و همین امر باعث شده که در میان تمامی برنامه‌ها قابل‌اعتمادتر باشد.

یکی از قابلیت‌هایی که تلگرام برای ایجاد امنیت کاربران در هنگام فعالیت در این فضا در نظر گرفته است؛ رمز تأیید دو مرحله‌ای تلگرام است. کاربران با ایجاد این رمز با خیال راحت و بدون هیچ‌گونه دغدغه‌ای می‌توانند فعالیت خود را در این برنامه ادامه دهند. چون رمز تأیید دو مرحله‌ای تلگرام باعث می‌شود که تلگرام شما غیر قابل هک شود و تحت هیچ شرایطی اطلاعات شما به دست کسی نرسد.

اما بسیاری از اوقات کاربر مجبور می‌شود که بازیابی رمز تأیید دو مرحله‌ای تلگرام را انجام دهد و برای این کار باید یک سری مراحل را طی کند. در این مقاله از 20 فالو به بهترین شکل آموزش ریست رمز تأیید دو مرحله‌ای تلگرام را برای شما بیان می‌کنیم تا به‌راحتی بتوانید این کار را انجام دهید. پس برای یادگیری این آموزش تا آخر این مطلب با ما همراه باشید.

رمز تأیید دو مرحله‌ای تلگرام چیست؟

هنگامی که یک کاربر برنامه تلگرام را بر روی گوشی خود نصب می‌کند؛ برای احراز هویت و اینکه بتواند با استفاده از گوشی یا سیستم‌های دیگر به اکانت خود وارد شود؛ باید یک شماره موبایل وارد کند و از این طریق برای کاربر یک کد احراز هویت ارسال می‌شود. اما کسانی که از تلگرام استفاده می‌کنند به‌خوبی می‌دانند که از این روش نمی‌توان امنیت کامل حساب کاربری تلگرام را تأمین کرد و اگر گوشی یا شماره کاربر به دست کس دیگری بیفتد، به‌راحتی می‌تواند وارد حساب کاربری او شود.

تلگرام با استفاده از رمز تأیید دو مرحله‌ای تلگرام این مشکل را به‌خوبی حل کرده است. رمز تأیید دو مرحله‌ای تلگرام یا Tow Step Verification یک قابلیت بسیار عالی برای ایجاد امنیت حساب کاربری است. کاربران در صورت تمایل و برای ایجاد امنیت بیشتر حساب کاربری خود آن را فعال می‌کنند و حتی در صورت نیاز می‌توانند برای ریست رمز تأیید دو مرحله‌ای تلگرام اقدام کنند.

رمز تأیید دو مرحله‌ای تلگرام غیر قابل هک است و پیشنهاد می‌کنیم که تمام کاربران از آن استفاده کنند تا برای همیشه حساب آنها امنیت کامل را داشته باشد. توجه کنید که در هنگام فعال‌سازی رمز تأیید دو مرحله‌ای تلگرام، باید از ایمیل معتبر استفاده کنید و همیشه ایمیل موردنظر را به‌خاطر داشته باشید چون در هنگام بازیابی رمز تأیید دو مرحله‌ای تلگرام به آن نیاز خواهید داشت.

ریست رمز تأیید دو مرحله‌ای تلگرام

نحوه فعال‌سازی رمز تأیید دو مرحله‌ای تلگرام

قبل از اینکه آموزش ریست رمز تایید دو مرحله‌ای تلگرام را شروع کنیم؛ بهتر است که با نحوه فعال‌سازی آن آشنا شوید. بسیاری از کاربران هنوز با این قابلیت آشنایی کامل ندارند پس بهتر است برای تأمین امنیت حساب کاربری خود رمز دو مرحله‌ای تلگرام را فعال کنند. برای این کار کافی است که مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید.

گام اول:

ابتدا برنامه تلگرام را باز کنید و با لمس سه‌نقطه بالای صفحه منوی اصلی تلگرام را باز کنید.

بعد از بازکردن منوی اصلی تلگرام، باید به قسمت تنظیمات بروید و برای این کار باید بر روی گزینه settings کلیک کنید.

در این مرحله باید گزینه privacy and security را انتخاب کنید.

در میان گزینه‌هایی که برای شما نمایش داده می‌شود؛ باید به قسمت Tow Step Verification بروید.

نحوه فعال‌سازی رمز تأیید دو مرحله‌ای تلگرام

گام دوم:

در این صفحه گزینه Set Additional Password را مشاهده می‌کنید که باید بر روی آن کلیک کنید.

اکنون باید در کادر موردنظر رمز دلخواه خود را وارد کنید و در قسمت بالای صفحه گزینه تیک را بزنید.

دوباره باید رمز انتخابی را وارد کنید و بازهم آیکون بالای صفحه را بزنید.

ریست رمز تأیید دو مرحله‌ای تلگرام

گام سوم:

در این قسمت از شما می‌خواهد که آدرس ایمیل خود را وارد کنید. دقت کنید که این ایمیلی که وارد می‌کنید؛ باید همواره در دسترس شما باشد و آن را فراموش نکنید چون همان‌طور که گفتیم در آموزش ریست رمز تأیید دو مرحله‌ای تلگرام به آن نیاز پیدا خواهید کرد. بعد از اینکه ایمیل را وارد کردید، تیک بالای صفحه را بزنید.

به آدرس ایمیلی که وارد کردید مراجعه کنید و ایمیلی را که از طرف تلگرام برایتان آمده باز کنید.

در اینجا یک لینک برای شما ارسال شده که باید بر روی آن کلیک کنید تا پیامی با عنوان Success Tow Step Verification in now enabled برای شما ظاهر شود. بعد از انجام تمام این مراحل رمز تأیید دو مرحله‌ای تلگرام برای شما فعال شده است و اکانت شما دارای بالاترین سطح امنیت در تلگرام است.

ریست رمز تأیید دو مرحله‌ای تلگرام

غیر فعال کردن کد دو مرحله‌ای تلگرام

حذف رمز تأیید دو مرحله‌ای تلگرام به‌راحتی امکان‌پذیر است و شما می‌توانید با انجام مراحلی که در ادامه آنها را بیان می‌کنیم، به‌راحتی این کار را انجام دهید؛ اما توصیه می‌کنیم تا جایی که امکان دارد این رمز را حذف نکنید تا اکانت شما همیشه دارای امنیت بالا باشد. اما اگر قصد دارید رمز تأیید دو مرحله‌ای تلگرام را حذف کنید؛ باید مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید.

 • ابتدا باید برنامه تلگرام را باز کنید و با لمس سه‌نقطه بالای صفحه منوی اصلی تلگرام را باز کنید. سپس از میان گزینه‌ها باید بر روی تنظیمات کلیک کنید.
 • بعد از اینکه به قسمت تنظیمات رفتید، باید گزینه privacy and security را بزنید.
 • در میان گزینه‌هایی که می‌بینید باید بر روی Tow Step Verification کلیک کنید.
 • اکنون باید رمز دو مرحله‌ای تلگرام خود را وارد کنید و سپس در بالای صفحه گزینه تیک را بزنید.
 • در نهایت گزینه Turn Password Off را بزنید و برای اعمال تغییرات بر روی گزینه Ok کلیک کنید.

به این صورت و با انجام این مراحل، می‌توانید کد تأیید دو مرحله‌ای تلگرام را حذف کنید.

ریست رمز تأیید دو مرحله‌ای تلگرام

آموزش ریست کد تأیید دو مرحله‌ای تلگرام

اکنون زمان آن رسیده که آموزش بازیابی رمز تأیید دو مرحله‌ای تلگرام را بیان کنیم. برای انجام این کار راه‌های متفاوتی وجود دارد که شما بر اساس شرایط خود می‌توانید از آنها استفاده کنید. در بعضی از مواقع کاربران رمز تأیید دو مرحله‌ای را فراموش می‌کنند یا می‌خواهند رمز تأیید دو مرحله‌ای را ریست کنند اما ایمیل پشتیبان را در هنگام فعال‌سازی وارد نکرده‌اند. در ادامه روش‌های لازم برای انجام این کار را آموزش خواهیم داد.

بازیابی کد دو مرحله‌ای تلگرام

ریست کردن رمز تأیید دو مرحله‌ای تلگرام بسیار راحت است و در کمترین زمان ممکن می‌توانید آن را انجام دهید. فقط کافی است که برای این کار یک سری مراحل را پشت سر بگذارید و آنها را به ترتیب انجام دهید. با انجام‌دادن آنها خواهید دید که رمز دو مرحله‌ای تلگرام شما به‌سرعت ریست خواهد شد.

 • ابتدا باید برنامه تلگرام خود را باز کنید و با لمس کردن گزینه سه‌نقطه که در بالای تصویر قرار دارد؛ منوی اصلی تلگرام را باز کنید.
 • سپس باید از میان گزینه‌ها بر روی قسمت تنظیمات (Settings) کلیک کنید.
 • در این مرحله باید بر روی privacy and security کلیک کنید.
 • در این قسمت چند گزینه برای شما نمایش داده می‌شود و شما باید بر روی Tow Step Verification کلیک کنید.
 • بعد از اینکه گزینه Tow Step Verification را زدید؛ برای شما یک صفحه باز می‌شود که در آن باید رمز دو مرحله‌ای تلگرام خود را وارد کنید؛ شما که به هر دلیلی رمز خود را فراموش کرده‌اید؛ باید بر روی گزینه Forget Password که در قسمت پایین کادر قرار دارد؛ کلیک کنید.
 • بعد از چند لحظه برای شما پیامی ظاهر می‌شود که گفته شده کد فعال‌سازی به ایمیل شما فرستاده شده است. به همین خاطر بود که گفتیم در هنگام فعال‌سازی رمز تأیید دو مرحله‌ای تلگرام حتماً ایمیل خود را در قسمت موردنظر وارد کنید.
 • شما اکنون باید به ایمیل خود که در هنگام فعال‌سازی آن را وارد کرده‌اید؛ مراجعه کنید و کدی که برای شما از طرف تلگرام ارسال شده را کپی کنید و در قسمت Password Recovery جای‌گذاری کنید و سپس گزینه تأیید را بزنید.

با انجام این کار شما رمز تأیید دو مرحله‌ای تلگرام را ریست کردید و دیگر تلگرام شما دارای رمز تأیید دو مرحله‌ای نیست و باید دوباره برای آن را فعال‌سازی کنید.

فعال سازی رمز دو مرحله‌ای بدون داشتن ایمیل

اگر از آن دسته کاربرانی هستید که در هنگام فعال‌سازی کد تأیید دو مرحله‌ای تلگرام ایمیل پشتیبانی را وارد نکرده‌اید؛ بهتر است که از این روش برای انجام کار خود استفاده کنید. دقت کنید که در این روش باید تلگرام خود را ریست کنید و با انجام این کار تمام فیلم‌ها، عکس‌ها، چت و فایل‌هایی که داشتید به طور کامل حذف خواهند شد. به همین دلیل است که باید در هنگام فعال‌سازی ایمیل پشتیبان را وارد کنید.

برای ریست کردن رمز تأیید دو مرحله‌ای تلگرام بدون داشتن ایمیل، باید مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید.

 • ابتدا باید برنامه تلگرام را بر روی دستگاه جدیدی راه‌اندازی کنید و شماره‌تلفن خود را وارد کنید تا تلگرام کدی را به شماره شما بفرستد. شما باید این کد را در مادر موردنظر وارد کنید.
 • در مرحله بعد از شما می‌خواهد که رمز دوم خود را وارد کنید که شما باید بر روی گزینه Forget Password که در پایین کادر قرار دارد کلیک کنید.
 • اکنون برای شما گزینه reset my account ظاهر می‌شود که باید بر روی آن کلیک کنید تا تلگرام شما دوباره باز شود.

با انجام این مراحل ریست رمز تأیید دو مرحله‌ای تلگرام شما با موفقیت انجام شده است. اما همان‌طور که گفتیم؛ اطلاعات شما از جمله فیلم، عکس، چت و… همگی حذف خواهند شد.

سخن نهایی

آموزش ریست رمز تأیید دو مرحله‌ای تلگرام از آن دسته موضوعات محبوب و کاربردی است که کاربران تلگرام باید آن را بدانند. در این مقاله به طور کامل درباره این بخش توضیح دادیم و علاوه بر نحوه فعال‌سازی رمز دو مرحله‌ای تلگرام، روش‌های ریست کردن آن را هم بیان کردیم.

اگر درباره آموزش ریست رمز دو مرحله‌ای تلگرام سؤالی دارید یا در هنگام ریست کردن آن به مشکل خوردید؛ از طریق بخش کامنت‌ها با ما به اشتراک بگذارید تا شما را راهنمایی کنیم.  

0 0 رای ها
guest

0 دیدگاه
بازخورد داخلی
مشاهده همه دیدگاه ها