آموزش تلگرام

تهیه بک آپ از پیام های تلگرام در کانال، گروه یا چت

تهیه بک آپ از پیام های تلگرام در کانال، گروه یا چت

بک اپ چت تلگرام برای کسانی که نگران از دست دادن اطلاعات خود هستند، مسئله مهمی است. به عنوان مثال شما می خواهید جزئیات چت خود را در فایل word ذخیره کنید و آن را به قالب دیگری روی حافظه صادر کنید. کاربران تلگرام می توانند پیام ها، تصاویر، فیلم ها و اسناد را به صورت رمزگذاری شده به اشتراک بگذارند. تلگرام به طور رسمی برای اندروید، ویندوز و iOS در دسترس است.

کاربران می توانند پیام ها، عکس ها، فیلم ها و پرونده ها را تا 1.5 گیگابایت تبادل کنند. یکی از مشکلات پیام رسان تلگرام این است که شما قادر به ایجاد پشتیبان از چت نیستید! اما نگران نباشید هر مشکلی راه حلی دارد. بعضی اوقات ممکن است به اشتباه پیام گپ های تلگرامی را حذف کنید. یا آنها را به دلایل دیگر از دست دهید.

هنگامی که این اتفاق می افتد خواهید دید که چطور پشتیبان گیری مجدد از چت های شما مشکل است. یا شاید اصلاً فراموش کنید. زیرا تلگرام گزینه پشتیبان گیری ندارد. و شما مجبورید این کار را به صورت دستی انجام دهید. در این مقاله می خواهم نشان دهم که چگونه می توانید از تمام داده های چت خود یک پرونده پشتیبان تهیه کنید. تا پایان با من باشید تا با روش های بک اپ چت تلگرام اشنا شوید و نظر خود را برای ارائه خدمات بهتر برای ما ارسال کنید.

🟩بک اپ چت تلگرام

به طور کلی 3 راه برای ایجاد بک اپ چت تلگرام وجود دارد:

  • تاریخچه گپ خود را چاپ کنید.
  • از نسخه دسکتاپ تلگرام پشتیبان گیری کامل ایجاد کنید.
  • از “ذخیره تلگرام گپ تاریخچه” از برنامه افزودنی google chrome استفاده کنید.

🟩  روش اول بک اپ چت تلگرام

برای بک اپ چت تلگرام متن های چت را کپی و جایگذاری کنید. سپس آن ها را چاپ کنید. ساده ترین راه برای ایجاد نسخه پشتیبان از تاریخچه چت تلگرام، کپی و جایگذاری پیام خود است. به این ترتیب شما باید حساب تلگرام خود را در دسکتاپ (ویندوز) باز کنید. سپس همه (CTRL + A) را انتخاب کنید. و سپس (CTRL + C) را فشار دهید تا تمام پیام های خود را در کلیپ بورد کپی کنید. و سپس آن ها را در فایل word جایگذاری کنید. اکنون می توانید آن را چاپ کنید.

توجه داشته باشید که در این روش شاید به مشکل بربخورید، زیرا شاید سابقه گپ شما طولانی باشد! در این حالت از روش دیگری برای ایجاد پشتیبان و صادر کردن (export) سابقه گپ خود استفاده کنید. برای بک اپ چت تلگرام می توانید از روش های متفاوتی اقدام کنید.

🟩روش دوم بک اپ چت تلگرام

می توانید از نسخه دسکتاپ تلگرام در آخرین نسخه تلگرام که برای دسکتاپ (ویندوز) منتشر شده است، نسخه پشتیبان کامل تهیه کنید. می توانید به راحتی و با گزینه های بسیار زیاد از حساب تلگرام خود یک نسخه پشتیبان تهیه کنید.

کاربرانی که نسخه قدیمی تلگرام برای رایانه شخصی دارند این گزینه را در تنظیمات نمی بینند. بنابراین در ابتدا باید برنامه را به روز کنید یا آخرین نسخه را دانلود کنید. برای بک اپ چت تلگرام می توانید از این روش استفاده کنید.

این مراحل را دنبال کنید: تنظیمات -> پیشرفته -> صادرات داده های تلگرام export telegram data

بک آپ تلگرام

پیشنهاد ما: ارسال انبوه پیام در تلگرام

وقتی روی دکمه “صادرات داده های تلگرام” ضربه می زنید، پنجره جدیدی روی صفحه شما ظاهر می شود. می توانید فایل پشتیبان تلگرام را شخصی سازی کنید. برای بک اپ چت تلگرام این گزینه ها را بشناسید.

  • 🟨اطلاعات حساب :

اطلاعات پروفایل شما مانند نام حساب، شناسه، عکس پروفایل، شماره و … نیز صادر می شود.

  • 🟨لیست مخاطبین:

این گزینه استفاده برای پشتیبان گیری مخاطبین تلگرام (شماره تلفن ها و نام مخاطبین) است.

  • 🟨گپ های شخصی:

همه گپ های خصوصی شما را در پرونده ذخیره می کند.

  • 🟨Bot Chat برای بک آپ پیام های تلگرام:

تمام پیام هایی که برای ربات های تلگرام ارسال کرده اید نیز در پرونده پشتیبان ذخیره می شوند.

  • 🟨Private Groups برای بک آپ پیام های تلگرام:

برای بایگانی تاریخچه گپ از گروههای خصوصی که به آنها پیوسته اید.

  • 🟨Only my Messages:

این یک گزینه زیر مجموعه برای گزینه “Private Groups” است. و اگر آن را فعال کنید، فقط پیام هایی که برای گروه های خصوصی ارسال کرده اید در پرونده پشتیبان ذخیره می شوند. و پیام های سایر کاربران در گروه شامل نمی شود.

  • 🟨استفاده از کانال های خصوصی برای بک آپ پیام های تلگرام:

تمام پیام هایی که به کانال های خصوصی ارسال کرده اید در پرونده پشتیبان تلگرام ذخیره می شوند و همه آنچه می خواهید.

🟩روش سوم برای بازگردانی پیام ها در تلگرام

اگر از google chrome در رایانه خود استفاده می کنید، افزونه “Save Telegram Chat History” را نصب کنید و پشتیبان گیری تلگرام خود را به راحتی ایجاد کنید. برای این منظور شما باید از وب تلگرام استفاده کنید. زیرا در تلفن یا نسخه دسکتاپ کار نمی کند.

1-  برای بک اپ چت تلگرام افزونه کروم “Save Telegram Chat History” را در مرورگر نصب کنید.

بک آپ تلگرام

2- وارد وب تلگرام شوید. سپس به چت مورد نظر خود رفته و بر روی نماد افزودن برنامه کلیک کنید. این صفحه در بالای مرورگر شما قرار دارد.

بک آپ پیام های تلگرام

3- در این بخش برای بک اپ چت تلگرام بر روی دکمه “همه” کلیک کنید تا تمام تاریخچه چت شما جمع آوری شود.

اگر نمی توانید کل پیام های چت را در این قسمت مشاهده کنید، به پنجره های چت بروید. و تا انتها اسکرول کنید. و سپس این مرحله را دوباره انجام دهید. در پایان بر روی نماد ذخیره کلیک کنید. تقریباً تمام شد! شما فقط باید فایل پشتیبان (.txt) را ذخیره کنید. اکنون می توانید پرونده خود را با wordpad یا notepad باز کنید.

پرونده های رسانه ای (تصویر، فیلم، استیکر و GIF) در این نسخه پشتیبان ذخیره نمی شوند. و برای ذخیره پیام ها باید رسانه ارسال کنید.

امیدوارم از این مقاله برای ذخیره کردن و بک اپ چت تلگرام خود استفاده کرده باشید.

سخن پایانی

بک اپ چت تلگرام با روش های متفاوتی انجام می شود. شما برای بک اپ از چت تلگرام می توانید از 3 روش اقدام کنید. با بک اپ تلگرام، شما می توانید اطلاعات شخصی و پیام های خود را حفظ کنید. در این مقاله سعی داشتیم شما را با برخی از روش های بک اپ آشنا کرده ایم.

0 0 رای ها
guest

0 دیدگاه
بازخورد داخلی
مشاهده همه دیدگاه ها