آموزش تلگرام

روش دیلیت اکانت تلگرام

دیلیت اکانت تلگرام

دیلیت اکانت تلگرام یکی از مواردی است که تمام کاربران باید با آن آشنا باشند و راه‌های موجود برای این کار را به‌خوبی بلد باشند. دیلیت اکانت تلگرام معمولاً به دلایلی زیادی انجام می‌شود و هرکدام از کاربران تلگرام برای انجام این کار دلیل شخصی خود را دارد. روش‌های دیلیت اکانت تلگرام متفاوت هستند و شما نیاز دارید که با تمام این روش‌ها آشنایی کامل داشته باشید تا در مواقع لزوم از هرکدام از این روش‌ها که برایتان آسان‌تر بود؛ استفاده کنید.

در طول یک دهه گذشته برنامه‌های زیادی برای فعالیت در فضای مجازی فعالیت خود را آغاز کردند، اما در میان تمام این برنامه‌ها تلگرام محبوبیت و کاربرد بیشتری برای کاربران دارد. به همین دلیل کاربران باید نحوه استفاده از این برنامه را به بهترین شکل بلد باشند و با تمام آپشن‌ها و کاربردهای تلگرام آشنایی کاملی داشته باشند.

در این مقاله به طور کامل شما را با تمامی روش‌های دیلیت اکانت تلگرام آشنا خواهیم کرد و مراحل هرکدام از این روش‌ها را به‌صورت مرحله‌به‌مرحله بیان می‌کنیم تا خیلی راحت و در کمترین زمان این آموزش‌ها را یاد بگیرید و در مواقع لزوم از آنها استفاده کنید. پس تا آخر این مطلب با ما همراه باشید.

نکاتی که قبل از دیلیت اکانت تلگرام باید بدانید

اگر قصد دیلیت اکانت تلگرام را دارید؛ قبل از اینکه روش‌های آن را یاد بگیرید؛ باید به چند نکته مهم دقت کنید تا بعد از انجام کار پشیمان نشوید. این نکات به شرح زیر هستند:

 • هنگامی که عمل دیلیت اکانت تلگرام را به‌صورت کامل انجام دادید؛ تمام چت‌ها و پیام‌هایی که به افراد مختلف ارسال کرده‌اید؛ به طور کامل از دسترس خارج خواهند شد و دیگر آنها را نخواهید داشت پس بهتر است که قبل از انجام عمل دیلیت اکانت تلگرام اطلاعاتی که لازم دارید را به‌جای دیگر منتقل کنید.
 • اگر در مدت کوتاه و معینی حساب کاربری خود را چندین و چند بار دیلیت کردید؛ تلگرام برای چند ساعت و یا حتی چند روز به شما اجازه ساخت اکانت جدید را نخواهد داد و باید تمام این مدت را منتظر بمانید.
 • سیاری از افراد در تلگرام ریپورت می‌شوند و برای رهایی از این مشکل روش دیلیت اکانت تلگرام را پیش می‌گیرند. این دسته از افراد باید بدانند که برای رفع ریپورت تلگرام باید کارهای دیگری را انجام دهند و دیلیت اکانت تلگرام نمی‌تواند این مشکل را حل کند.
 • کسانی هم که برای رفع بلاکی از دیلیت اکانت استفاده می‌کنند؛ کار بیهوده‌ای انجام می‌دهند و باید گفت این کار تأثیری بر بلاکی آنها نخواهد گذاشت و همچنان در بلاکی خواهد ماند. پس بهتر است روش‌های اصولی را پیش بگیرند.
 • اگر مدیریت یک گروه تلگرامی را به عهده دارید؛ بهتر است که قبل از انجام عمل دیلیت اکانت، مدیریت آن را به فرد دیگری واگذار کنید. چون در غیر این صورت گروه شما از بین خواهد رفت و دیگر نمی‌توانید به آن دسترسی داشته باشید.
 • برای دیلیت اکانت تلگرام هیچ راه سریعی وجود ندارد و اگر می‌خواهید این کار را اصولی انجام دهید؛ باید تمام مراحل را به ترتیب و پشت‌سرهم انجام دهید.
 • دیلیت اکانت تلگرام

روش‌های دیلیت اکانت تلگرام

برای دیلیت اکانت تلگرام چندین روش مختلف وجود دارد که شما هرکدام از این روش‌ها را که دوست داشتید و برای شما راحت‌تر بود می‌توانید استفاده کنید. همچنین باید به این نکته دقت کنید که روش دیلیت اکانت تلگرام برای گوشی‌های اندروید و آیفون به یک صورت است. شما هرکدام از این نوع گوشی‌ها را که دارید؛ به‌راحتی و بدون هیچ مشکلی می‌توانید از این روش‌ها استفاده کنید. برای دیلیت اکانت تلگرام، علاوه بر گوشی موبایل می‌توانید از سیستم کامپیوتر یا لب تاپ هم استفاده کنید.

روش‌های دیلیت اکانت تلگرام بسیار ساده هستند و برای انجام آنها فقط کافی است که مراحل آن را به ترتیب و با نهایت دقت انجام دهید. در ادامه این مطلب هرکدام از روش‌ها را مرحله‌به‌مرحله توضیح خواهیم داد.

روش اول: دیلیت اکانت تلگرام با لینک مستقیم

یکی از روش‌هایی که میان کاربران بسیار استفاده می‌شود و انجام آن بسیار هم راحت است؛ روش دیلیت اکانت با لینک مستقیم است. برای این کار باید کاربران به سایت تلگرام مراجعه کنند و باقی مراحلی را که در ادامه ذکر می‌کنیم؛ به‌دقت اجرا کنند.

گام اول:

 • ابتدا باید به سایت و لینک دیلیت اکانت تلگرام به آدرس my.telegram.org/auth مراجعه کنید. برای این کار باید وارد مرورگر خود شوید و قبل از آن باید از برنامه‌های تغییر آی پی یا همان vpn استفاده کنید. چون این سایت برای کاربران ایرانی فیلتر است.
 • گام دوم:

 • بعد از ورود به سایت تلگرام باید در کادر موردنظر شماره خود را وارد کنید. دقت کنید که برای انجام این کار باید شماره موبایلی که با آن حساب کاربری تلگرام ایجاد کرده‌اید را با پیش‌شماره بین‌المللی کشور خود وارد کنید. کاربران ایرانی باید به‌جای عدد 0 در اول شماره 98+ قرار دهند و سپس گزینه NEXT را انتخاب کنند.
 • دیلیت اکانت تلگرام
 • گام سوم:

 • اگر در مرحله قبل شماره خود را درست وارد کرده باشید؛ تلگرام یک کد به‌حساب کاربری شما ارسال می‌کند که شما باید سریعاً به‌حساب خود بروید و کد ارسالی را کپی یا یادداشت کنید و سپس در کادر موردنظر بنویسید. بعد از انجام این کار گزینه sing in را انتخاب کنید. دقت کنید که کد را به‌درستی وارد کنید؛ در غیر این صورت نمی‌توانید ادامه دیلیت اکانت تلگرام را انجام دهید.
 • دیلیت اکانت تلگرام
 • گام چهارم:

 • در صفحه بعدی شما با سه گزینه روبرو مواجه می‌شوید که در این مرحله باید بر روی گزینه Delete Account کلیک کنید تا برای ادامه کار به مرحله بعد بروید.
 • به این مرحله که رسیدید فقط چند کلیک با دیلیت حساب کاربری خود فاصله دارید که باید بادقت کامل آنها را انجام دهید. در این صفحه تلگرام هشدارهایی برای شما نوشته که باید به آنها دقت کنید.
 • دیلیت اکانت تلگرام
 • گام پنجم:

 • البته در ابتدای مقاله این گزینه‌ها را برایتان ذکر کردیم. بعد از اینکه هشدارها را مطالعه کردید؛ در کادر سفیدرنگ می‌توانید دلیل حذف اکانت خود را بنویسید که اصلاً اجباری نیست و می‌توانید گزینه آبی‌رنگ Delete my Account را انتخاب کنید و به مرحله بعدی بروید.
 • سپس در مرحله بعد یعنی آخرین مرحله دیلیت اکانت تلگرام با لینک مستقیم رفتید؛ تلگرام برای اطمینان از تصمیم شما دوباره از شما می‌پرسد که آیا برای دیلیت حساب کاربری خود مطمئن هستید. اگر همچنان قصد این کار را دارید باید بر روی گزینه قرمزرنگ yes delete my account کلیک کنید. بعد از چند لحظه حساب کاربری شما با موفقیت حذف خواهد شد.
 • دیلیت اکانت تلگرام

با انجام تمام این مراحل می‌توانید به‌راحتی و در عرض چند دقیقه دیلیت اکانت خود را انجام دهید. اما اگر در حین انتخاب گزینه yes delete my account ممکن است با عبارت Warning! Please only delete your account if you no longer want to use Telegram. If you delete your account now, it may not be possible to sign up again for several days مواجه شوید که نشانه طولانی شدن روال حذف تلگرام و دیر انتخاب کردن گزینه‌ها از طرف شما است که در این حالت باید تمام مراحل را از اول تکرار کنید.

روش دوم: حذف حساب تلگرام با استفاده از تنظیمات گوشی

همان‌طور که گفتیم برای حذف حساب کاربری خود در تلگرام چندین روش مختلف وجود دارد. روش دومی که می‌خواهیم برای شما شرح دهیم؛ روش دیلیت اکانت تلگرام با استفاده از تنظیمات گوشی است که به آن روش فوری یا حذف اکانت به طور خودکار هم می‌گویند. در این روش دیگر نیازی نیست به سایت تلگرام مراجعه کنید و از طریق خود برنامه تلگرام می‌توانید به‌راحتی اقدام به حذف اکانت تلگرام خود کنید.

در این روش هم مانند روش اول باید یک سری‌کارها را به طور منظم انجام دهید که در ادامه آنها را بیان خواهیم کرد.

گام اول:

ابتدا باید برنامه تلگرام خود را باز کنید و بعد از کلیک بر روی سه‌نقطه بالای صفحه، قسمت تنظیمات گوشی خود را باز کنید.

 

در مرحله بعد تعداد زیادی گزینه برایتان نمایش داده می‌شود که شما برای دیلیت اکانت تلگرام باید بر روی گزینه Privace and Security کلیک کنید.

 

 • در ادامه بازهم چندین گزینه را خواهید دید که در اینجا باید بر روی گزینه Delete my Account کلیک کنید.

گام دوم:

 • در قسمت بعدی یک صفحه برای شما باز خواهد شد که در آن از شما می‌خواهد مدت‌زمان لازم برای حذف اکانت خود به‌صورت خودکار را انتخاب کنید. در این لیست کمترین زمان 3 ماه و بیشترین زمان 1 سال است که اگر هرکدام از این گزینه‌ها را انتخاب کنید. به طور خودکار اکانت شما بعد از مدت‌زمان انتخاب شده حذف می‌شود. برای مثال اگر گزینه 3 ماه را انتخاب کنید و بعد از گذشت 3 ماه وارد اکانت خود نشوید؛ حساب کاربری شما در تلگرام به طور خودکار حذف خواهد شد.

از این روش فقط در مواقع خاصی استفاده می‌شود و بیشتر برای کسانی مناسب است که تلگرام را فقط برای مدت کوتاهی راه‌اندازی کرده‌اند و قصد ندارند برای مدت‌زمان زیادی از آن استفاده کنند. با استفاده از این روش می‌توانند بدون هیچ زحمتی اکانت خود را حذف کنند.

دیلیت اکانت تلگرام

روش سوم: استفاده از ربات‌ها

کسانی که قصد دارند سریع‌تر از تمام این روش‌ها دیلیت اکانت تلگرام را انجام دهند؛ می‌توانند از روش استفاده از ربات و یا برنامه‌های دیگری استفاده کنند. کسانی که قصد حذف حساب کاربری خود را دارند، می‌توانند از روش سوم استفاده کنند و ربات‌ها یا برنامه‌های مخصوص این کار را راه‌اندازی کنند. اما این روش معایب خاصی را به دنبال دارد که باید حتماً آن‌ها را در نظر بگیرید.

باتوجه‌به اینکه سایت تلگرام فیلتر است شاید ترجیح دهید که از ربات‌ها استفاده کنید و آی پی خود را تغییر ندهید اما باید بدانید که استفاده از ربات‌ها مقداری متفاوت است. برای دیلیت اکانت تلگرام با استفاده از ربات، بعد از اینکه شماره خود را وارد کردید؛ یک کد برای شما ارسال خواهد شد که باید آن را در اختیار ربات قرار دهید که این کار می‌تواند آغاز سو استفاده ربات از اکانت شما باشد. البته باید دقت کنید که بسیاری از ربات‌ها توانایی حذف اکانت شما را ندارند و صرفاً برای سو استفاده از حساب کاربری شما ساخته شده‌اند.

سخن نهایی

روش دیلیت اکانت تلگرام یکی از موضوع‌های مهم برای کاربران این برنامه محبوب است که دانستن روش‌های مختلف آن برای انجام هرچه بهتر حذف حساب کاربری بسیار مفید و کاربردی است. در این مقاله به طور مفصل روش دیلیت اکانت تلگرام را بیان کردیم و همچنین اتفاقاتی که در صورت حذف تلگرام برای شما ممکن است پیش بیاید را ذکر کردیم تا بعد از انجام این کار پشیمان نشوید.

اگر درباره روش دیلیت اکانت تلگرام سؤالی دارید یا در هنگام انجام این کار با مشکلی مواجه شدید؛ از طریق بخش کامنت‌ها با ما در 20 فالو به اشتراک بگذارید تا شما را راهنمایی کنیم.

0 0 رای ها
guest

0 دیدگاه
بازخورد داخلی
مشاهده همه دیدگاه ها