آموزش اینستاگرام

چگونه از اکشن بلاک اینستاگرام خارج شویم؟

با موضوع خارج شدن از اکشن بلاک اینستاگرام با شما عزیزان هستیم. همانطور که میدانید محدود شدن در اینستاگرام بسیار میتواند به ضرر اکانت ما باشد و باعث شود فالوورای خود را از دست دهیم. به همین علت در این مقاله قصد داریم در مورد  خارج شدن از اکشن بلاک اینستا صحبت کنیم و بگوییم چگونه این مشکل را حل کنیم.

پس در همین ابتدای مقاله بهتر است در مورد اینکه اکشن بلاک اینستاگرام چیست صحبت کنیم و بگوییم چرا این مشکل اتفاق می افتد.

اکشن بلاک اینستاگرام چیست ؟

اکشن بلاک اینستاگرام

برخی از افراد با فالو کردن و آنفالو زیاد اکانت ها، و کامنت گذاشتن بیش‌ ازحد در مورد پست های مختلف در یک دوره کوتاه سعی می‌کنند فالووران خود را خیلی سریع رشد دهند. این اقدامات به نوعی سوءاستفاده از سیستم اینستاگرام به حساب می‌رود. به عبارت دیگر، برای محافظت از برنامه و جامعه آن، اینستاگرام اکانت هایی را که در رفتار اسپم دخیل هستند، پیدا کرده و بلاک می‌کند.

اینستاگرام کاربران را برای مشارکت در فعالیت های اسپم برای یک دوره زمانی خاص مسدود می‌کند و پیام خطای “Action Blocked” را به آنها نشان می‌دهد.

اگر چنین پیامی را مشاهده کردید، به این معنی است که شما قوانین آنها را نقض کرده‌اید. و از انجام کارهای اصلی مانند لایک کردن و کامنت گذاشتن در مورد پست های مردم منع شده‌اید.

 اکشن بلاک چیست؟

اکشن بلاک چیست

اکشن بلاک در حالت کلی به محدود شدن فعالیت ها گفته میشود. یعنی شما نمیتوانید فعالیت های خود را مانند گذشته انجام دهید.

اینستاگرام یکی از محبوب‌ترین و پرطرفدارترین پلتفرم های شبکه های اجتماعی است. این پلتفرم دستورالعمل هایی را برای کاربران تنظیم کرده است. که در صورت تمایل برای تبدیل شدن به اعضای قابل‌اعتماد و دائمی جامعه، باید از آنها پیروی کنید.

حتی با وجود این دستورالعمل ها، هنوز هم تعداد زیادی از افراد وجود دارندکه به دلیل انجام برخی اشتباهات، خطاها و یا عدم از پیروی از قوانین و محدودیت ها در اینستاگرام مسدود می‌شوند.

انواع مشکل Action Block اینستاگرام

این را بدانید که اکشن بلاک یک حالته نیست و انواع مختلفی دارد که در ادامه انواع آن بیان شده است.

مشکل اکشن بلاک موقت اینستاگرام(Temporary action block)

نوع Action Block موقت دقیقاً همان گونه که از اسم آن مشخص است، موقتی است. مشکل اکشن بلاک موقتی در اینستاگرام رایج ترین نوع آن است. این مشکل می‌تواند ناشی از استفاده بیش‌ازحد از بعضی ویژگی های خاص اینستاگرام باشد. معمولاً این روش اینستاگرام تذکری برای کاربر به دلیل شکستن شرایط خدمات در حساب کاربری است. و خیلی سریع از چند ساعت تا 24 ساعت منقضی می‌شود.

اکشن بلاک شدن

مشکل اکشن بلاک اینستاگرام دارای تاریخ انقضا (Action block with an expiration date)

مشابه مشکل Action Block موقت است. با این تفاوت که اینستاگرام زمان از پیش تعیین‌شده رفع مشکل Action Block را ارائه می‌دهد. به‌طورمعمول، این مشکل اکشن بلاک اینستاگرام از 24 ساعت شروع می‌شوند. سپس هرچه بیشتر قوانین را نقض کرده باشید، زمان محدودیت افزایش می‌یابد. در برخی از حساب ها مشکل Action Block اینستاگرام تا 30 روز ادامه دارد. بهترین راهکار این است که منتظر بمانید!

مشکل Action Block دارای تاریخ انقضا

مشکل اکشن بلاک بدون تاریخ انقضا در اینستاگرام (Action block without an expiration date)

مشکل Action Block بدون تاریخ انقضا اینستاگرام کاملاً واضح است. اینستاگرام شما را از حساب خود قفل خواهد کرد. یا مانع از انجام برخی اقدامات خاص برای مدت نامحدود می‌شود. این به‌طورمعمول زمانی اتفاق می‌افتد که یک حساب کاربری بسیاری از قوانین را نقض کرده باشد یا چندین Action Block موقت را دریافت کرده است.

مشکل Action Block بدون تاریخ انقضا

حال که انواع اکشن بلاک را آموختید وقت آن رسیده به سوال چگونه از اکشن بلاک خارج شویم پاسخ دهیم.

چگونه از اکشن بلاک خارج شویم؟

راهکارهای حل مشکل Action Block اینستاگرام 

راه های مختلفی برای رفع این مشکل وجود دارد پس نگران این موضوع نباشید و فقط به نکته هایی که در ادامه مطرح نموده ایم توجه نمایید.

قطع رفتارهای اشتباه

اولین قدم برای رفع مشکل اکشن بلاک این است که باید رفتار اشتباهی را که قبلاً انجام داده اید متوقف کنید. اگر لینکی با پسوند ir  دارید ، سریع آن را بردارید یا با کوتاه کننده های لینک کوتاه کنید.. اگر فالوور فیک برای پیج خود خریده اید و یا رایگان دریافت کرده اید سعی کنید دیگر این کار را انجام ندهید یا اگر در حال خرید فالوور فیک به این مشکل دچار شدید پیج را خصوصی کنید تا دیگر فالووران فیک وارد پیج شما نشوند. بعد از انجام این کار بهتر است مراحل بعدی را دنبال کنید.

قطع رفتارهای اشتباه در اینستاگرام

درخواست دادن برای رفع مشکل اکشن بلاک به اینستاگرام

با استفاده از بخش tell us میتوانید با اینستاگرام ارتباط برقرار کنید. با کلیک روی این گزینه می توانید از کارشناسان این شبکه اجتماعی بخواهید که بلاک را حذف کنند. پس از انتخاب دکمه ذکر شده ، احتمالاً ایمیلی دریافت خواهید کرد که چند سوال  درباره امنیت اینستاگرام می پرسد ، شاید حتی از شما بخواهد که عکس بگیرید و برای آنها ارسال کنید. اینستاگرام این کار را برای شناسایی ربات و همچنین اثبات اینکه شما صاحب پیج هستید انجام میدهد.

درخواست دادن برای رفع مشکل به اینستاگرام

حذف برنامه های شخص ثالث

اگر از برنامه های مکملی همچون فالوور بگیر، آنفالویاب و … استفاده میکنید حتما از آنها خارج شوید و برنامه را به طور کامل حذف کنید. در بسیاری از مواقع برنامه های این چنین بسیار مشکل زا هستند.

چگونه از اکشن بلاک خارج شویم

همچنین استفاده از ربات ها را نیز متوقف کنید زیرا استفاده از هر برنامه و ابزار مکملی ممکن است دلیل اکشن بلاک شما شده باشد.

در اینستاگرام فعالیت کنید

درست است که دسترسی های شما محدود شده اند اما سعی کنید در اینستاگرام فعالیت داشته باشید زیرا انجام فعالیت های شما در این حالت به طور کامل قطع نشده و برخی از کارها را میتوانید انجام دهید. فراموش نکنید که یکی از دلایل اکشن بلاک پست نگذاستن در مدتی طولانی است.

نحوه خروج از اکشن بلاک

البته تا 24 ساعت اول بلاک شدن نباید هیچ فعالیتی در پیج خود داشته باشید

هشتگ ها را حذف کنید

گاهی اوقات استفاده از برخی از هشتگ ها باعث اکشن بلاک شدن اکانت شما میشود. به همین خاطر بهتر است هرچه هشتگ زیر پست های خود قرار داده اید پاک کنید تا ببینید بعد از گذشت یک روز مشکل برطرف میشود یا خیر.

چگونه از اکشن بلاک خارج شویم

امنیت اکانت خود را بالا ببرید

اگر اینستاگرام حساب شما را به دلیل فعالیت بیش از حد یا حتی فعالیت در روبات مجازات کرده باشد، بهتر است از این راه حل استفاده کنید. در این روش باید رمز حساب اینستاگرام خود را تغییر دهید.
حال از تنظیمات برنامه رمز دوم حساب خود را فعال کنیددر این حالت شما به اینستاگرام کمک میکنید که متوجه شود شما یک کاربر واقعی هستید و هربار مانند یک کاربر واقعی وارد اکانت خود میشوید.

اکشن بلاک چقدر طول می کشد

ما سعی نمودیم به سوال چگونه از اکشن بلاک خارج شویم به طور کامل پاسخ دهیم. اگر با وجود امتحان کردن روش های بالا مشکل برطرف نشد چه کاری باید انجام دهیم؟

اما اگر این راهکارها عملی نشود، چه باید کرد؟

راهکارهای مشکل Action Block موقتی

اگر هیچ یک از این روش ها برای شما کار نکرده‌اند متأسفانه باید منتظر بمانید. همان‌طور که ذکر شد، پیام Action Block اغلب با تاریخ انقضا همراه است. و به‌ندرت تاریخی برای انقضای آن ارائه نمی‌شود. اکشن بلاک ها معمولاً بین 12 تا 48 ساعت به طول می‌انجامند. اما گاهی اوقات تا دو هفته هم می‌توانند ادامه داشته باشند.

اگر این‌گونه باشد و شما نمی‌خواهید این مدت طولانی صبر کنید. می‌توانید در حالی که منتظر هستید تا مسدودیت اکانت برطرف شود، شروع به استفاده و رشد حساب دیگری کنید. فراموش نکنید که در صورتی که پیشتر نخواندید، چگونگی جلوگیری از اکشن بلاک را بررسی کنید. و اگر دستگاه دیگری دارید، توصیه می‌شود با استفاده از دیتای تلفن همراه، حساب جدید را در آن دستگاه راه اندازی کنید.

نتیجه گیری

مقاله چگونگی خارج شدن از اکشن بلاک اینستاگرام به پایان رسید. امیدواریم این مقاله مفید باشد و درباره دلایلی که ممکن است منجر به Action Block اینستاگرام شود، ایده هایی را ارائه کرده باشیم.

ما می‌دانیم که بروز مشکل با پروفایل رسانه های اجتماعی خود می‌تواند ناامید کننده باشد. به خصوص وقتی که برای آن زمان و انرژی زیادی را صرف آن کرده‌اید. داشتن مشکل Action Block در اینستاگرام مانند داشتن یک ماشین است که قادر به راندن آن نیستید اما مساله اصلی خارج شدن از اکشن بلاک است بنابراین، با اندکی برنامه ریزی و انتخاب دقیق فعالیت ها و همچنین برنامه های شخص ثالث که قصد استفاده از آنها را دارید. می‌توانید از رشد مداوم، پایدار و ایمن اکانت اینستاگرام خود لذت ببرید.

0 0 رای ها
guest

0 دیدگاه
بازخورد داخلی
مشاهده همه دیدگاه ها