آموزش اینستاگرام

فروش محصول در اینستاگرام و روش های آن

فروش محصول در اینستاگرام

شاید بخواهید بدانید که چه روشهایی برای فروش محصول در اینستاگرام وجود دارد تا کسب و کارمان رونق گرفته و پایدار باشد قطعا برای موفق بودن در هر کاری باید آموزشهای لازم در زمینه آن کار را دید. در غیر اینصورت بدون شک محکوم به شکست خواهیم بود.

پلتفرم اینستاگرام در دنیای مدرن امروز در بین عموم مردم و زندگیشان جایگاه خود را یافته است. و فرصت های بسیاری را برای کسب و کارهای مختلف ایجاد کرده است. همچنین به آن ها امکان بهتر دیده شدن هم داده است.

ولی قطعا برای اینکه در این دنیای وسیع و پر از فرصت بتوانیم موفق باشیم باید روش ها و ابزارهایی را بشناسیم. که از آنها می توانیم برای فروش محصول در اینستاگرام، بهره ببریم. حالا این محصول هر چه که میخواهد باشد، کالا یا محصول آموزشی یا هر چیز دیگری.

فروش محصول در اینستاگرام با چند روش

روش های فروش محصول در اینستاگرام

در اینجا میخواهیم چند راه را که میتوانید با آنها محصول خود را معرفی نموده و بفروشید به شما نشان دهیم.

در ادامه مطلب حتما جواب بسیاری از سوالات خود را خواهید گرفت. پس با ما باشید تا با این راه ها آشنا شوید.

استفاده از عکس های باکیفیت

قطعا عکس هایی که شما از محصول خود ارائه می دهید مانند ویترین یک مغازه واقعی است.

با چیدن هر چه زیباتر ویترین خود می توانید در جلب نظر مشتریان موفقیت بیشتری کسب نموده و راندمان فروش خود را بالاتر ببرید. همینطور این ویترین زیبا نشان از حرفه ای بودن آن فرد در کسب و کار خود دارد.

از آنجایی که اینستاگرام یک رسانه تصویری است، پس وقتی که شما عکس های با کیفیت بالا و زیبا از محصول خود می گیرید، در جلب نظر فالوورهای خود موفق تر خواهید بود، زیرا تنها راه برقراری ارتباط شما با مشتریانتان همین عکس ها هستند.

پس ارائه عکسهای با کیفیت جز ضروریات فعالیت در این عرصه برای فروش محصول در اینستاگرام است.

تاثیر نحوه گرفتن عکس از محصولات بر جلب نظر مشتری

یکی از مشکلاتی که در خرید اینترنتی کلیه افراد با آن مواجه هستند و شاید شما هم با آن رو به رو شده باشید این است که چقدر می توانیم به عکسی که می بینیم اعتماد کنیم. و آیا این کیفیتی که در عکس مشاهده می کنیم کیفیت حقیقی کالاست؟

پس نتیجه می گیریم که نحوه گرفتن عکس از کالا تاثیر بسیار زیادی در جلب توجه مشتریان دارد. شما باید طوری عکس خود را بگیرید که تمام جزییات کالا در عکس مشهود باشد. و از روی عکس مشتری حتی پی به جنس و بافت کالا نیز ببرد.

همچنین بهتر است در کنار کالا درعکس، از شی دیگری برای نشان دادن ابعاد و اندازه های واقعی کالا استفاده نمایید.

فروش محصول در اینستاگرام _ تایید مشتریان شما

فروش محصول در اینستاگرام تایید مشتری

در این روش که بسیار روش تاثیرگذاری می تواند باشد شما با به اشتراک گذاشتن نظرات مشتریان و مصرف کنندگانتان می توانید در جلب نظر افرادی که تازه به پیج شما وارد شده اند موثر واقع شوید.

به این صورت که از مصرف کنندگان خود بخواهید مثلا در زمان دریافت و استفاده از محصول شما برایتان کامنت هایی بفرستند و شما با گرفتن اسکرین شات از این صفحات و کامنتها و به اشتراک گذاشتن آن ها برای همه، این امکان را ایجاد کنید تا افراد متوجه تعداد سفارشات و رضایت مشتریانتان شوند.

استفاده صحیح از تبلیغات

اینستاگرام به حدی قوی است که بدون انجام تبلیغات هم میتوان در کسب و کار خود و جذب فالور موفق بود.

ولی وقتی که راهی هست که توسط آن می توان سرعت بیشتری به رونق کسب وکارمان بدهیم، چرا که نه؟

برای تبلیغات می توانیم از طریق خود اینستاگرام، تبلیغ در پیجهای بزرگ با تعداد فالوورهای بالا و تبلیغ در پیج افراد سرشناس و معروف این کار را انجام دهیم.

فروش محصول در اینستاگرام با استفاده از خود اینستاگرام

اینستاگرام خود بستری جهت تبلیغات کالای شما ایجاد کرده است. و با گرفتن هزینه دلاری برای فروش محصول در اینستاگرام، آنرا در معرض دید مخاطبان خاصتان قرار میدهد. البته این روش در ایران زیاد رایج نیست.

استفاده از پیجهای بزرگ

برای تبلیغ محصول خود از پیجهایی استفاده کنید که حس میکنید مخاطبان خاص شما در این پیجها بسیار هستند. این روش در ایران بسیار رایج است.

استفاده از پیج افراد سرشناس و معروف

فروش محصول در اینستاگرام با اینفلوئنسرها

برای معرفی و تبلیغ محصول خود میتوانید از پیجهای افرادی که در بین مردم شناخته شده که محبوب هم هستند استفاده کنید.

خود را به فروش محدود نکنید

صرفا پرداختن به فروش محصول در اینستاگرام و تبلیغات آن جالب نیست. و بهتر است در زمینه محصول خود به ارائه آموزش هایی که بتواند برای مصرف کنندگانتان مفید باشد، بپردازید.

مثلا اگر محصول شما در زمینه لوازم آرایشی باشد در مورد نحوه استفاده صحیح از این محصولات و مخصوصا کالای جدید کلیپ و محتوای آموزشی بگذارید.

استفاده از ویدیو خریداران برای فروش محصول در اینستاگرام

بسیاری از محصولاتی که در اینستاگرام برای فروش ارائه میشوند، کاربردی هستند.

میتوانید برای فالوور های خود از ویدیوهایی که خریدارانتان از مصرف کالای شما از خود گرفته اند، گذاشته و نشان دهید که مشتریانتان چطور از این محصول استفاده میکنند.

برای مثال اگر کالای شما لوازم خانگی است می توانید از مشتریانتان بخواهید که از نحوه استفاده از کالا از خود فیلم بگیرند. تا از این ویدیوها در پست ها یا استوری ها برای معرفی هر چه بیشتر محصول به فالوور های خود استفاده کنید.

استفاده از نظرات خریداران محصولتان

حتما برای شما هم پیش آمده که از محصولی خوشتان آمده باشد. و بخواهید که آن را تهیه کنید. ولی برایتان مهم است که بدانید آیا این محصول مطلوب و با کیفیت است یا خیر.

برای این منظور به دنبال کامنتهای رضایت خریداران دیگر رفته اید. تا ببینید که دیگران نظرشان در مورد این کالا چیست.

بنابراین با روشهای مختلفی میتوانید از خریداران خود بخواهید که با پیام، رضایت خود را نسبت به کالا و کاربرد آن اعلام کنند.

شما آنها را در معرض دید دیگر فالوورها قرار دهید. این کار تاثیر بسیار عمیقی بر روی خریداران بعدی شما خواهد داشت.

فروش محصول در اینستاگرام _ ساخت پروفایل حرفه ای و قابل اعتماد

فروش محصول در اینستاگرام و پروفایل حرفه ای

شما با ساختن یک پروفایل حرفه ای که بتواند شما و فعالیت تان را به درستی معرفی کند، می توانید اطمینان فالوور ها و خریداران احتمالیتان را جلب کنید.

باید برای پروفایل خود یک بیوی مناسب که کاملا معرف شما و فعالیت تان باشد ایجاد نمایید. تا توسط آن، افراد به درستی متوجه زمینه فعالیت شما شوند.

بهتر است کلیه مواردی که برای ایجاد اطمینان لازم است در بیوی خود قرار دهید. مثل آدرس محل کسب و کار خود، ارسال رایگان کالا به سراسر کشور و شماره تلفن معتبر برای ایجاد تماس.

تهیه ویدیو برای فروش و اطمینان سازی

شما میتوانید از خود کسب و کار و فعالیت تان، محل کار، پشت صحنه فعالیت خود و هر آنچه که باعث ایجاد رابطه بصری و صمیمیت بین شما و فالوورهایتان می شود، فیلم تهیه کرده و در پیج خود قرار دهید. تا به ایجاد رابطه صمیمی بین شما و افراد کمک کند.

ضمنا ایجاد و گذاشتن دایمی ویدیوهای آموزشی و ویدیوهایی که اطلاعات مفید به افراد ارائه میکند باعث میشود که دایما با مخاطبین خود در ارتباط بمانید. و این رابطه را قطع نکنید.

فروش محصول در اینستاگرام _ استوری گذاشتن

فروش محصول در اینستاگرام با استوری کردن

یکی از عالی ترین ابزارهایی که اینستاگرام در اختیار افراد قرار میدهد تا بهتر و بیشتر دیده شوند استوری می باشد. با گذاشتن استوری شما هر روز دیده می شوید.

شاید فالوورهای شما هر روز، به پیج شما سر نزنند. ولی با گذاشتن استوری های روزانه به انواع و بهانه های مختلف، شما هر روز دیده می شوید. و به افراد، خود و فعالیت تان را یادآوری میکنید.

کلیه کاربران اینستاگرام که در این رسانه تصویری عمومی، کسب و کاری دارند. و رونق خوبی از این راه به دست آورده اند. به تاثیر معجزه آسای استوری اذعان داشته اند. و از این ابزار به خوبی برای بیشتر دیده و شناخته شدن، استفاده می نمایند.

سخن آخر

در این مطلب سعی شد که روشهای بسیار ساده و ملموس برای فروش محصول در اینستاگرام نشان داده شود، از هر نوعی مثل آموزش، کالا، خدمات و … . تا به افرادی که علاقمند به فعالیت در این عرصه هستند. ولی نمیدانند از کجا و چطور باید شروع کنند، کمک شود.

همین روشهای ساده توانسته اند باعث موفقیت بسیاری از کسب و کارها در اینستاگرام شوند. امیدوارم که برای شما نیز سودمند بوده باشد. و در راه اندازی کسب و کار اینترنتی و اینستاگرامی کمکتان کند.

0 0 رای ها
guest

0 دیدگاه
بازخورد داخلی
مشاهده همه دیدگاه ها