آموزش تلگرام

نحوه ایجاد پست نظرسنجی در تلگرام

نحوه ایجاد پست نظرسنجی در تلگرام

برای استفاده از  پست نظر سنجی تلگرام باید با یکسری از نکات و روش های جدید آشنا بشوید تا بتوانید نظرسنجی های جذاب و خوب داشته باشید.شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد. که در یک گروه خانوادگی یا دوستانه درفضای مجازی نیاز به نظرسنجی از همۀ اعضای گروه داشته باشید. تا تصمیمی را عملی کنید یا از موضوعی مطلع شوید. نرم افزار تلگرام، به عنوان یکی از پرکاربردترین و مجهزترین نرم ­افزارهای پیام­رسان ارتباطی این امکان را به شما می­دهد. تا در قالب یک فرم، امکان ایجاد پست نظرسنجی در تلگرام را داشته باشید. در ادامه با روش ­های ایجاد فرم­های نظرسنجی در تلگرام، بیشترین آشنا خواهیم شد.

پست نظرسنجی تلگرام (آموزش ویدیویی ساخت پست نظرسنجی در تلگرام)

ایجاد پست نظرسنجی در تلگرام

به طور کلی برای ایجاد یک فرم نظرسنجی در تلگرام، می­توانید از دو روش زیر استفاده کنید:

  1. ایجاد فرم نظرسنجی تلگرام بدون استفاده از ربات
  2. ایجاد سوال در تلگرام با کمک ربات

روش ایجاد پست نظرسنجی تلگرام بدون استفاده از ربات

1- ابتدا وارد گروه مورد نظرتان شوید. علامت سنجاقک، که در پایین آن قرار دارد را انتخاب کنید. و بعد از آن دکمۀ Poll را کلیک کنید.

ساخت پست نظرسنجی

2- در بالای صفحه و در قسمت Poll Question، سوال نظرسنجی خود را درج کنید. و در قسمت Answer Option گزینه­ های مورد نظر خود را بنویسید. گزینه­ های شما، می­تواند از 2 گزینه تا 9 گزینه باشد.

نحوه ی ایجاد پست نظرسنجی در تلگرام

3- اگر می­خواهید امکان رای دادن به چند گزینه را به اعضای گروه خود بدهید، کافی است به پایین صفحه و قسمت Setting بروید. و گزینۀ Multiple Answers را روشن کنید. در این حالت کاربران گروه، می­توانند هم­زمان به چند گزینه رای دهند.

4- در پایان بر روی دکمۀ Craet کلیک کنید.  نحوه فعال سازی پست نظرسنجی در گروه ایجاد خواهد شد . توجه داشته باشید، بعد از ارسال نظرسنجی در گروه، شما قادر نخواهید بود آن را ویرایش کنید.

5- هرگاه تمایل داشتید به نظرسنجی خاتمه دهید، بر روی پست نظرسنجی کلیک کنید و گزینۀ Stop Poll را فشار دهید. به این ترتیب دیگر اعضا قادر نخواهند بود گزینه­ای را انتخاب یا ویرایش کنند.

ایجاد پست نظرسنجی در تلگرام با کمک ربات

در این روش، شما می­توانید با کمک ربات­های Votebot، Likebot و Sarshomarbot پست نظرسنجی چند گزینه ای در تلگرام ایجاد کنید. در این قسمت قصد داریم نحوۀ ایجاد نظرسنجی در تلگرام بر اساس ربات Votebot را آموزش دهیم.

1- ابتدا وارد ربات نظرسنجی شوید. برای این کار، از آدرس Vote@ استفاده کنید.

2- گزینه Start را فشار دهید.

نحوه ی ایجاد پست نظرسنجی

3- پرسش مورد نظر خود را بنویسید و برای ربات ارسال کنید.

4- گزینه ­های منتخبتان را به­ ترتیب بنویسید و یکی یکی برای ربات بفرستید.

ایجاد سوال در تلگرام

5- بعد از نگارش تمامی گزینه­ ها، بر روی دکمۀ done کلیک کنید. این دکمه در پیام آخر ربات، با رنگ آبی برای شما مشخص شده است. فرم نظرسنجی چند گزینه ای شما آماده است.

6- برای انتشار فرم نظرسنجی در گروه مورد نظر خود، کافی است بر روی دکمۀ Publish کلیک کنید. و آن را به هر گروه یا کانالی که میخواستید ارسال کنید.

در شرایط کلی برای ساخت پست نظرسنجی باید بدانید که استفاده از روش بدون ربات به مراتب بهتر است و میتوانید به راحتی بدون استفاده از هیچگونه رباتی نظر سنجی خود را ایجاد کنید.

ربات Votebot به شما این امکان را می­دهد که نظرسنجی خود را مدیریت کنید. ربات با ارائۀ گزینه های متنوع به شما کمک می­کنید که بتوانید به راحتی بر نظرسنجی خود تسلط داشته باشید. این گزینه­ ها عبارتند از:

  • گزینۀ Publish Poll: جهت ارسال فرم نظرسنجی به گروه مورد نظر.
  • گزینۀ Update Result: جهت به روزرسانی نتایج نظرسنجی
  • گزینۀ Delet: جهت حذف کامل و برگشت­ناپذیر فرم نظرسنجی
  • گزینۀ Close: جهت بستن موقت امکان رای برای کاربران
  • گزینۀ Vote: جهت رای گیری از خود شما به عنوان ایجادکنندۀ پست نظرسنجی

فرم نظرسنجی تلگرام شما، می­تواند در گروه­ ها و کانال­ های مختلف قرار گیرد. و شما به عنوان ایجادکنندۀ فرم، می­توانید نظرات هر گروه را جداگانه مشاهده کنید. و به همچنین به مجموع آنها دسترسی داشته باشید.

سخن آخر

دنیای تکنولوژی و فضاهای مجازی ساخته شده در آن، این فرصت را برای ما فراهم می­کند. تا با استفاده از امکانات بی­شمار آن، به اهداف خود در کوتاه­ترین زمان دسترسی داشته باشیم. در این مقاله ما تلاش کردیم شما را با یکی دیگر از کاربردهای برنامه تلگرام، یعنی امکان ایجاد پست نظرسنجی آشنا کنیم. امیدواریم از این مقاله استفادۀ لازم را برده باشید و با نحوه فعال سازی پست نظرسنجی تلگرام آشنا شده باشید .

0 0 رای ها
guest

0 دیدگاه
بازخورد داخلی
مشاهده همه دیدگاه ها