آموزش تلگرام

گرفتن کد تلگرام در 1 دقیقه

گرفتن کد تلگرام در 1 دقیقه

گرفتن کد تلگرام یکی از مراحل اساسی و مهم در راه‌اندازی و نصب برنامه تلگرام است که کاربران در هنگام استفاده از آن باید طی مراحلی این کد را حتماً از تلگرام دریافت کنند تا بتوانند مجوز استفاده از این برنامه محبوب و پرطرف‌دار را بگیرند.

دریافت کد تلگرام از طریق ایمیل یا رمز دومرحله‌ای هم یکی از راه‌های استفاده از برنامه تلگرام است که کاربران تلگرام برای استفاده هرچه بهتر از اپلیکیشن تلگرام، باید با این روش آشنا باشند تا در مواقع لزوم از آن استفاده کنند.

در این مقاله از 20 فالو به طور کامل درباره گرفتن کد تلگرام از طریق ایمیل را مورد بررسی قرار خواهیم داد و هرآنچه که باید درباره این موضوع بدانید را ذکر خواهیم کرد. همچنین روش‌های دیگر دریافت کد تلگرام را هم برای آشنایی بیشتر شما شرح خواهیم داد. پس اگر می‌خواهید نحوه گرفتن کد تلگرام از طریق ایمیل در یک دقیقه را بدانید؛ تا آخر این مطلب با ما همراه باشید.

کد تأیید تلگرام چیست؟

در حالت کلی نصب و راه‌اندازی برنامه تلگرام بسیار آسان است و شما بعد از دانلود آن و طی‌کردن چند مرحله، به‌سادگی می‌توانید از این برنامه و امکانات آن استفاده کنید. یکی از این مراحل که بسیار مهم و حیاتی است و بدون آن امکان راه‌اندازی برنامه تلگرام وجود ندارد؛ ارسال کد تایید توسط تلگرام است.

تلگرام برای ایجاد امنیت بیشتر حساب کاربری شما و همچنین احراز هویت کسانی که قصد استفاده از تلگرام را دارند؛ این کد را ارسال می‌کند و تا زمانی که این کد را وارد نکنید؛ به شما اجازه دسترسی داده نمی‌شود. اگر در هنگام نصب برنامه برای گوشی شما کد تایید ارسال نشود؛ بعد از دو دقیقه تلگرام از طریق تماس صوتی این کد را برایتان ارسال خواهد کرد و شما باید آن را یادداشت و یا حفظ کنید.

گرفتن کد تلگرام آن‌قدر مهم است که تلگرام برای دریافت آن راه‌های متنوعی ایجاد کرده است. حتی ارسال کد فعال‌سازی تلگرام از طریق ایمیل را هم برای کاربران وجود دارد.

گرفتن کد تلگرام در 1 دقیقه

روش‌های دریافت کد تلگرام

گرفتن کد تلگرام از طریق ایمیل فقط یکی از راه‌های دریافت کد فعال‌سازی تلگرام است. برای این کار می‌توان روش‌های دیگری را امتحان کرد. استفاده از برنامه تلگرام بر روی گوشی، سیستم خانگی و حتی از طریق تلگرام وب یا مرورگر امکان‌پذیر است. دریافت کد فعال‌سازی تلگرام برای تمام این روش‌ها لازم و ضروری است و کاربران باید علاوه بر گرفتن کد تلگرام از طریق ایمیل، سایر روش‌های دریافت کد را هم بدانند.

ارسال کد تلگرام از طریق ایمیل

در کوتاه‌ترین زمان ممکن می‌توانید کد تایید تلگرام را از طریق ایمیل دریافت کنید. البته به این روش، رمز تأیید دومرحله‌ای هم گفته می‌شود که در تأمین امنیت اکانت شما نقش بسیار مهمی دارد و لازم است تمام کاربران از آن استفاده کنند.

اگر به هر دلیلی برنامه تلگرام خود را حذف کردید و خواستید که دوباره آن را راه‌اندازی کنید؛ می‌توانید با استفاده از ایمیل کد را دوباره بازیابی کنید. برای گرفتن کد تلگرام از طریق ایمیل، باید مراحلی را که در زیر بیان می‌کنیم؛ به ترتیب پشت سر بگذارید.

گام اول:

 • ابتدا باید برنامه تلگرام را باز کنید و با استفاده از لمس گزینه سه‌نقطه که در بالای تصویر وجود دارد؛ منوی اصلی برنامه تلگرام را باز کنید. تعدادی گزینه برای شما نمایش داده می‌شود که شما باید بر روی تنظیمات (Settings) کلیک کنید.
 • بعد از اینکه به بخش تنظیمات تلگرام رفتید؛ باید گزینه privacy and security را انتخاب کنید.
 • گرفتن کد تلگرام در 1 دقیقه

گام دوم:

 • با رفتن به بخش امنیت برنامه تلگرام بازهم تعدادی گزینه خواهید دید که از بین آنها باید بر روی Tow Step Verification کلیک کنید.
 • در این قسمت باید بر روی گزینه Set Additional Password کلیک کنید و رمز موردنظر خود را وارد کنید. برای واردکردن این رمز سعی کنید هم از اعداد و هم از حروف برای ساخت آن استفاده کنید.
 • گرفتن کد تلگرام در 1 دقیقه
 • بعد از اینکه گزینه تیک را زدید؛ یک کادر برای شما نمایش داده می‌شود. باید یک‌بار دیگر رمزی را که انتخاب کردید در اینجا وارد کنید.
 • در این مرحله باید رمز Hint موردنظر خود را بنویسید؛ منظور این است که از کلمه یا عدد استفاده کنید. رمز باید به صورتی باشد که شما آن را فراموش نکنید.
 • اکنون به مهم‌ترین قسمت می‎رسید. در اینجا باید ایمیل خود را وارد کنید. دقت کنید که واردکردن ایمیل باعث می‌شود که در صورت فراموش‌کردن رمز به‌راحتی از طریق ایمیل رمز را بازیابی کنید.
 • در نهایت باید به آدرس ایمیلی که در مرحله قبل آن را ثبت کردید مراجعه کنید و آن را باز کنید. برای شما یک لینک ارسال شده که باید بر روی آن بزنید و تمام، تأیید دومرحله‌ای برای تلگرام شما فعال است.

با استفاده از این کد می‌توانید به تلگرام خود وارد شوید و همچنین اکانت خود را در برابر هک شدن محافظت کنید. اگر زمانی به هر دلیلی رمز را فراموش کردید؛ می‌توانید به‌راحتی برای گرفتن کد تلگرام از طریق ایمیل اقدام کنید. تلگرام کد بازیابی شده را به ایمیل شما می‌فرستد.

دریافت کد تایید از طریق پیامک

همان‌طور که گفتیم به‌غیر از گرفتن کد تلگرام از طریق ایمیل، راه‌های دیگری هم وجود دارد که یکی از عادی‌ترین روش‌های آن بازیابی کد تلگرام از طریق پیامک است که بیشتر کاربرها با این روش آشنا هستند. برای انجام این کار باید مراحل زیر را انجام دهید.

 • بعد از اینکه تلگرام را باز کردید؛ باید در کادر موردنظر شماره‌تلفن خود را وارد کنید. دقت کنید که شماره خود را باید با کد ایران یعنی 98+ وارد کنید. سپس بر روی عبارت آبی‌رنگ Send code with sms کلیک کتید تا تلگرام کد را برای شما ارسال کند.
 • در فاصله چند ثانیه تلگرام کدی را برای شماره موبایل شما ارسال خواهد کرد که باید آن را کپی کرده و در کادر موردنظر وارد کنید. سپس باید گزینه Next را بزنید تا وارد برنامه تلگرام بشوید.
 • گرفتن کد تلگرام در 1 دقیقه

بازیابی کد فعال سازی از طریق اینترنت

علاوه بر گرفتن کد تلگرام از طریق ایمیل و پیامک، یک روش دیگر هم وجود دارد که می‌توانید از آن استفاده کنید. ارسال کد تایید تلگرام از طریق اینترنت، یکی دیگر از روش‌های محبوب میان کاربران است. کسانی که از تلگرام وب استفاده می‌کنند؛ معمولاً از این روش استفاده می‌کنند. برای انجام این کار، باید مراحل زیر را انجام دهید.

 • ابتدا باید به وب‌سایت تلگرام (telegram.org) مراجعه کنید.
 • در قسمت Web apps گزینه telegram web version را انتخاب کنید.
 • در مرحله بعد باید شماره‌تلفن خود را به همراه نام کشور خود وارد کنید تا کد تایید تلگرام برای شماره شما ارسال شود. بعد از دریافت کد و کپی آن در کادر موردنظر، می‌توانید وارد برنامه تلگرام شوید. دقت کنید که شماره‌تلفن را با کد ایران یعنی 98+ وارد کنید.
 • گرفتن کد تلگرام در 1 دقیقه

به این نکته دقت کنید که اگر قصد دیلیت اکانت تلگرام بر روی گوشی خود را دارید؛ ابتدا از طریق تلگرام وب به تلگرام خود وارد شوید و صفحه مرورگر را باز بگذارید. سپس اقدام به حذف برنامه از گوشی خود کنید. این کار برای این است که هنگامی که خواستید برنامه را مجدد نصب کنید؛ تلگرام کد فعال‌سازی را از طریق تلگرام وب به شما ارسال کند.

دلایل عدم دریافت کد فعال سازی تلگرام

در بعضی مواقع پیش‌آمده که کاربر در گرفتن کد تلگرام از طریق ایمیل یا هرکدام از روش‌های دیگر با مشکل مواجه شده است. مشکل ارسال نشدن کد تلگرام دلایل مختلفی دارد که شما اگر با این مشکل مواجه شدید؛ باید موارد زیر را بررسی کنید.

 • در هنگام کار با تلگرام یا نسخه‌های دیگر آن مانند تلگرام ایکس، موبوگرام، تلگرام طلایی و… باید VPN خود را روش کنید. در نسخه‌های تلگرام طلایی یا هاتگرام ممکن است به‌خاطر اختلال در اتصال به سرور باشد.
 • اگر تعداد دفعات زیادی برای گرفتن کد تلگرام اقدام کرده باشید؛ احتمالاً با بلاک یا مسدودی موقت مواجه شده‌اید و با پیام Too Many Attempts مواجه می‌شوید. معمولاً پس از گذشت 24 ساعت این مشکل رفع خواهد شد.
 • هنگامی که با شماره مجازی برای ساخت اکانت‌های متعدد اقدام کرده باشید؛ به‌احتمال زیاد شماره شما دچار Phone Number Flood شده است و شماره شما به طور دائمی مسدود شده است. اگر در چنین شرایطی قرار گرفتید؛ تنها راه شما استفاده از نسخه‌های غیررسمی تلگرام است.
 • در بعضی مواقع ممکن است بعد از حذف تلگرام دیگر نتوانید به‌حساب کاربری خود وارد شوید. پیشنهاد می‌کنیم همیشه بر روی دو دستگاه اکانت خود را داشته باشید تا اگر یکی از آنها را حذف کردید؛ بتوانید از طریق دستگاه دیگر کد تأیید ارسالی را همگام‌سازی کنید.

همچنین بخوانید: نرم افزار ساخت دابسمش برای اندروید و آیفون

سخن نهایی

گرفتن کد تلگرام از طریق ایمیل یا رمز دومرحله‌ای، یکی از راه‌های ورود دوباره به تلگرام است که کاربران باید حتماً با آن آشنا باشند و در مواقع لزوم از آن استفاده کنند. در این مقاله به طور مفصل این موضوع را مورد بررسی قرار دادیم و آموزش دریافت کد تلگرام از طریق ایمیل، پیامک و اینترنت را به بهترین شکل بیان کردیم تا در هنگام مواجهه با این مشکل، به‌راحتی بتوانید آن را حل کنید.

3.6 23 رای ها
guest

0 دیدگاه
بازخورد داخلی
مشاهده همه دیدگاه ها