آموزش اینستاگرام

آموزش فیلتر کامنت در اینستاگرام

ما امروز قصد داریم فیلتر کامنت در اینستاگرام را برای شما شرح دهیم.

اگر شما کاربر همیشگی اینستاگرام باشید و از این شبکه اجتماعی همیشه استفاده کنید. شاید این مشکل برایتان پیش آمده باشد که افرادی زیر پست های شما کلمات و جملات نامناسبی نوشته اند که باعث رنجش شما شده و این موضوع واقعا آزار دهنده است همراه ما باشید تا فیلتر کردن کامنت ها در اینستاگرام را به شما آموزش دهیم .

فیلتر کامنت در اینستاگرام(آموزش ویدیویی)

فیلتر کامنت در اینستاگرام

در ویدئوی بالا به آموزش فیلتر کردن کلمات در کامنت اینستاگرام پرداخته ایم.

مثلا خیلی از بازیگران ویدئوهایی ضبط میکنند که در آن از بی احترامی ها و توهین ها شکایت میکنند. و بارها شاهد بوده ایم که تعدادی از افراد به دلیل مورد توهین قرار گرفتن برای همیشه از فضای اینستاگرام خداحافظی میکنند.

شاید پیش خود فکر کنید در این صورت میتوان کامنت ها را غیر فعال کرد.

اما بعضی از مواقع ما نیاز داریم نظرات دیگران را بدانیم و براساس آن تصمیمی بگیریم. اما هیچکس دوست ندارد که به او توهین شود!

فیلتر کردن کلمات در کامنت اینستاگرام

شاید اصلا در پیج شما پای هیچ توهینی درمیان نباشد!

برای مثال شما محصولاتی را به فروش میرسانید که در کپشن آن مشخصات و قیمت درج شده است. اما مشاهده میکنید که باز افراد زیادی قیمت را از شما سوال میکنند. و میخواهید کامنت هایی که در آنها کلمه “قیمت” وجود دارد نمایش داده نشود.

در این صورت چه کاری میتوان انجام داد؟ ما در این مقاله قصد داریم راهی را آموزش دهیم که شاید تا امروز از وجود آن اطلاعی نداشته اید. و همیشه این مشکل شما را آزار میداد.

آموزش فیلتر کردن کلمات در کامنت اینستاگرام

روش فیلتر کردن کلمات در کامنت اینستاگرام به چه شکل است؟

با وجود حجم بالای نارضایتی افراد از توهین ها، اینستاگرام اقدام به اضافه نمودن ویژگی جدید و جالبی کرد. که قطعا برای تمام کسانی که پیج های عمومی دارند مفید و خوشایند خواهد بود.

این قابلیت جذاب به شما امکان فیلتر کامنت در اینستاگرام را به طور خودکار خواهد داد.

مثلا اگر شما کلمه “بی شخصیت” را هدف قرار دهید از این به بعد تمامی کامنت هایی که شامل این کلمه هستند دیگر برای شما و بازدیدکنندگان نمایش داده نمیشود.

(فقط شخصی که کامنت را نوشته آن را میبیند و متوجه این اقدام شما نخواهد شد.)

این نکته را نیز بیان کنیم که کلک هایی برای فرار از فیلترینگ وجود دارد. مثلا تایپ کلمه به صورت انگلیسی، یا استفاده از علامت های خاص بین کلمه و… .

اما اگر آن کلمه خیلی برای شما اهمیت دارد به مدل های مختلف آن را فیلتر کنید.

روش فیلتر کردن کلمات در کامنت اینستاگرام به چه شکل است؟

البته ناگفته نماند که با نوشتن همان یک شکل کلمه تعداد زیادی از کامنت های منفی فیلتر میشوند. و از آنجایی که افراد خیلی از مواقع متوجه نخواهند شد که پیام آنها فیلتر شده به راه های دیگر دست نمیزنند.

اما حال میخواهیم بدانیم روش فیلتر کردن کامنت برنامه اینستاگرام به چه شکل است.

بهتر است مراحل آموزش را شروع کنیم. استفاده از قابلیت فیلترینگ در کامنت ها فرآیند چندان دشواری ندارد. به همین خاطر فقط کافیست مراحل زیر را پشت سرهم انجام دهید.

مراحل حذف خودکار کامنت در اینستاگرام

برای حذف خودکار کامنت در اینستاگرام کافیست مراحل زیر را دنبال نمایید.

1. اینستاگرام را اجرا کرده و وارد بخش پروفایل خود شده

2. سپس به قسمت تنظیمات (Settings) رفته و وارد حریم خصوصی (Privacy) شوید.

روش فیلتر کلمات در کامنت اینستاگرام و بخش تنظیمات

3. حال قسمت کامنت ها را مانند تصویر زیر باز کنید:

روش فیلتر کلمات در کامنت اینستاگرام و بخش کامنت ها

4. بعد از وارد شدن به این قسمت، دو بخش را مشاهده میکنید. در بخش اول filters گزینه hide offensive comments وجود دارد. که مربوط به فیلریتنگ خود اینستاگرام است.

یعنی براساس لیستی که توسط اینستاگرام ترتیب داده شده کلمات منفی و توهین آمیز فیلتر میشوند.

 فیلتر کردن کامنت توهین آمیز در اینستاگرام

اما از آنجایی که زبان ما فارسی میباشد. و اکثرا، افراد فارسی زبان برای پیج ما کلمات توهین آمیز میگذارند. فیلترینگ خود اینستاگرام اهمیت چندانی برای ما ندارد.

پس میتوانید آن را در حالت on و یا off قرار دهید. بخش دوم برای ما اهمیت دارد، پس در ابتدا آن را در حالت on قرار دهید.

روش فیلتر کلمات در کامنت اینستاگرام و بش فیلترینگ

5. بعد از اینکه این قسمت فعال شد شما خواهید دید که در زیر آن باکسی برای قرار دادن کلمات وجود دارد. روی آن بخش ضربه بزنید.

اگر کسی بخواهد بداند که چه کسانی کامنت های توهین آمیز گذاشته اند از طریق قسمت (controls block comments) قابل دیدن است.

همانطور که در تصویر بالا مشاهده میکنید تعداد افراد با کامنت های نامناسب 0 میباشد. این مهم ترین بخش فیلتر کامنت در اینستاگرام است.

روش فیلتر کلمات در کامنت اینستاگرام و بخش هایی از فیلترینگ

6. برای اینکه دامنه کلمات فیلتر شده را بیشتر کنید میتوانید کلمات مورد نظر را به صورت فارسی، انگلیسی و فینگلیش نوشته و باید برای جداسازی از علامت کاما ( ,) استفاده کنید.

توجه داشته باشید اگر به جای کاما از ویرگول استفاده کنید فیلتر ها اعمال نخواهند شد.

روش فیلتر کامنت در اینستاگرام به همین سادگی بود که مشاهده نمودید.

روش فیلتر کلمات در کامنت اینستاگرام و فیلترینگ دستی

تذکرات در مورد فیلترینگ کامنت اینستاگرام

نکته مهم: این موضوع را در نظر داشته باشید که اگر شما کلمات مورد نظر خود را انتخاب نکنید، اینستاگرام به طور خودکار نسبت به فیلتر کردن کلماتی که از نظر کلی زشت و ناپسند هستند اقدام می‌کند.

(برای اینکه مشکلی در پیج شما به وجود نیاید. و کسی نتواند کامنت های غیر اخلاقی بگذارد بهتر است از این قابلیت استفاده کنید.)

با فعال سازی این ویژگی برای همیشه از شر کلمات نامناسب و مخرب خلاص میشوید. به طوری که انگار چنین کامنتی برای شما ارسال نشده نشده است. و حتی اطلاع رسانی نیز نخواهد شد.

فقط فرد ارسال کننده آن را خواهد دید. و متوجه نمیشود که این کلمه ای که در کامنت قرار داده فیلتر است. و همین موضوع باعث میشود کمتر ایجاد مزاحمت کند.

تذکرات مهم در مورد فیلترینگ کامنت اینستاگرام

اگر میخواهید خیالی آسوده داشته باشید و از کلماتی با انرژی منفی به دور باشید. حتما آنها را در لیست اضافه کرده تا هیچ وقت دیگر آنها را مشاهده نکنید.

زیرا کلمات ناخوشایند به صورت ناخودآگاه روی اعصاب و روان ما تاثیر خواهد گذاشت. و باعث میشود نتوانیم فعالیت درستی در این شبکه اجتماعی داشته باشیم. این قابلیت بسیار ارزشمند است.

اگر شما گزینه filter most reported words را انتخاب کنید اینستاگرام به طور پیش فرض کلماتی که زیاد در کامنت های شما تکرار شده را فیلتر میکند.

این گزینه برای کسانی مناسب است که مثلا در صورتی که قیمت محصول وجود داشته. افراد زیادی در مورد قیمت سوال کرده اند. و کامنت های تکراری زیادی دارند.(اگر صاحب کسب و کار هستید توصیه میکنیم حتما از فیلتر کلمات استفاده نمایید.

تذکرات مهم در مورد فیلترینگ کامنت اینستاگرام

کلام آخر

مقاله روش فیلتر کامنت در اینستاگرام به پایان رسید.

سعی کردیم قابلیتی را معرفی کنیم که افراد زیادی به آن احتیاج دارند. و مشکلات خیلی از کاربران اینستاگرام را حل میکند. و دیگر افراد مجبور نیستند برای مشکلات اینچنینی اینستاگرام را برای همیشه ترک کنند.

در آینده نزدیک لیستی از کلمات توهین آمیز توسط کاربران در فضای مجازی قرار داده میشود. که شما میتوانید با کپی و پیست کردن آنها در لیست فیلترینگ خود از کامنت های نامناسب جلوگیری کنید.

اگر شما نیز راه هایی برای فیلتر کردن کامنت اینستاگرام میشناسید حتما در قسمت دیدگاه ها با ما درمیان بگذارید.

0 0 رای ها
guest

1 دیدگاه
بازخورد داخلی
مشاهده همه دیدگاه ها
مهرشاد علیجانی
مهرشاد علیجانی
2 سال پیش

عالی حرف نداره کارتون بیسته